۹۳
۹۳
خريد نام کاربری و کلمه عبور
شرايط و ضوابط پذيرش دانشجوي بورس دانشگاه علوم قضايي و خدمات اداري
دانشگاه علوم قضايی و خدمات اداری به منظور تامين نيروی انسانی متخصص و متعهد مورد نياز قوه قضائيه، در رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضايی منحصرا از بين برادران داوطلب در آزمون سراسری سال ۹۳ مبادرت به پذيرش دانشجوی بورسيه برای تصدی پست قضاوت می نمايد. لازم است کليه داوطلبان گروه های آموزشی سه گانه (علوم رياضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) علاقمند به شرکت در گزينش دانشگاه علوم قضايی و خدمات اداری با توجه به شرايط و ضوابط ذيل علاوه بر ثبت نام اينترنتی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ نسبت به تکميل فرم درخواست پذيرش دانشگاه، به شرح بند « ج » اقدام نمايند.
الف) شرايط استفاده از بورس دانشجویی:
کليه داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال تحصيلی ۱۳۹۳-۹۴ متقاضی بورس دانشگاه علوم قضايی و خدمات اداری بايد علاوه بر شرايط عمومی آزمون سراسری دارای شرايط اختصاصی زير نيز باشند:
۱. تدين به دين مبين اسلام و التزام عملی به احکام آن.
۲. التزام به ولايت فقيه و مبانی نظام جمهوری اسلامی ايران.
۳. قبولی در گزينش عمومی و اخلاقی دانشگاه.
۴. برخورداری از سلامت جسمی و روحی و نداشتن سوء پيشينه کيفری.
۵. عدم اشتغال به کار و تعهد به تحصيل تمام وقت.
۶. سپردن تعهد خدمت در قوه قضائيه به ميزان ۲ برابر مدت تحصيل.
۷. شرط معدل: دارا بودن حداقل معدل کتبی ديپلم ۱۷ و معدل پيش دانشگاهی ۱۷ جهت تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد پیوسته علوم قضايي و معدل كتبي ديپلم ۱۴ و معدل پيش دانشگاهي ۱۴ جهت تحصيل در مقطع كارشناسي علوم قضايي
۸. شرط سن: داشتن حداکثر سن ۲۴ سال تا تاريخ ۹۳/۶/۳۱ براي كليه داوطلبان هر دو مقطع.
ب) امتيازات بورس دانشجويی:
۱. استخدام و اشتغال به کار در کادر قضايی دادگستری جمهوری اسلامی، پس از فراغت از تحصيل درصورت برخورداری از صلاحيت های عمومی و علمی.
۲. دريافت ابلاغ کارآموزی ضمن تحصيل از ابتدای دوره تحصيلی.
۳. دريافت حقوق پايه دو قضايی از ابتدای دوره تحصيل.
۴. احتساب سالهای تحصيل در دانشگاه به عنوان سوابق خدمت.
۵. گذراندن خدمت سربازی در قالب اشتغال در قوه قضائيه.
۶. استفاده از خوابگاه ، بيمه درماني و خدمات رفاهي در طول دوره تحصيلی.
۷. استفاده از امکانات تربيت بدنی، غذاخوری، اينترنت و ...
ج) نحوه و مهلت ثبت نام:
۱. کليه داوطلبان گروه های آموزشی (علوم رياضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) که متقاضی استفاده از بورس تحصيلی اين دانشگاه می باشند، لازم است علاوه بر ثبت نام اينترنتی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۳، نسبت به تکميل فرم درخواست بورس تحصيلی اين دانشگاه نيز اقدام نمايند.
۲. هزينه ثبت نام ريال می باشد که غيرقابل عودت است.
۳. مهلت ثبت نام و تکميل فرم ياد شده تا ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ می باشد.
۴. نتيجه درخواست های بورس تحصيلی دانشگاه علوم قضايی پس از طی مراحل گزينش خاص داوطلبان و در قالب نتايج نهايی آزمون سراسری از طريق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.
۵. درخواست بورس تحصيلی فقط از طريق اينترنت صورت می گيرد و لازم است داوطلبان از مراجعه و ارسال هرگونه مدارک و درخواست کتبی به آدرس پستی دانشگاه خودداري نمايند.
۶. مدت انجام خدمت وظيفه داوطلبانی كه داراي كارت پايان خدمت دوره ضرورت سربازي مي باشند به حداکثر سن آنان افزوده می شود.
۷. داوطلباني كه در سايت گزينش دانشگاه علوم قضايي ثبت نام مي نمايند به دو گروه الف و ب بشرح ذيل تقسيم مي‌گردند:
گروه الف): آن دسته از داوطلباني كه شرايط كارشناسي ارشد پیوسته (معدل كتبي ۱۷ در مقطع ديپلم و معدل كل ۱۷ در مقطع پيش دانشگاهي) را دارا مي باشند در هر دو مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد پیوسته علوم قضايي مجاز به انتخاب رشته خواهند بود و بايستي با توجه به علاقه، كد رشته هاي مندرج در دفترچه شماره ۲ سازمان سنجش آموزش کشور که متعاقبا منتشر می گردد را در اولويت هاي اول و دوم فرم انتخاب رشته درج نمايند.
گروه ب): آن دسته از داوطلبانی که فاقد شرط معدل ثبت نام در کارشناسی ارشد پیوسته می باشند بایستی کد رشته کارشناسی علوم قضایی، مندرج در دفترچه شماره ۲ سازمان سنجش آموزش کشور که متعاقبلا منتشر می گردد را در الویت اول فرم انتخاب رشته درج نمایند.
شايان ذكر است ، در هر یک از صورت های ذیل الویت بعدی داوطلب توسط سازمان سنجش آزمون کشور به عنوان الویت نخست لحاظ می گردد :
صلاحيت هاي داوطلبان در هر دو گروه (الف) يا (ب) از سوي گزينش دانشگاه احراز نگردد.
داوطلب در هر مرحله از مراحل گزينش انصراف خود را كتبااز ادامه مراح گزینش اعلام نمايند.
داوطلب عليرغم معرفي از سوي سازمان سنجش به دانشگاه علوم قضايي جهت طي مراحل گزينش مراجعه ننمايد.
© تمامی حقوق مادی و معنوی اين سامانه به دانشگاه علوم قضايی و خدمات اداری تعلق دارد | طراحی و اجرا فن آوری اطلاعات روزنه شرق